• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Прем'єр-міністр представив Звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році
Опубліковано 14 лютого 2017 року о 19:04

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман представив Звіт про хід і результати виконання програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році на засіданні Уряду у вівторок.

 

Ключовими завданнями Уряду після його призначення 14 квітня 2016 р. було забезпечення макроекономічної стабілізації та створення передумов для відновлення економічного зростання.

"Наше завдання у 2016 році полягало у тому, щоб забезпечити економічну стабілізацію, економічне зростання. Ми будемо говорити про цифри, за цими цифрами стоять безпосередньо люди. І наше завдання, коли ми працюємо над підвищенням економічного зростання, ми маємо за рахунок працюючої економіки сформувати ресурси державного бюджету і направити ці кошти на підвищення якості життя українських громадян. Це головне завдання нашого Уряду. Усі наші кроки ми робимо, виходячи з цієї мети - економічне зростання і вищі соціальні стандарти", - підкреслив Володимир Гройсман.

У результаті спільної роботи міністерств, громадськості та експертного середовища Уряд підготував та 27 травня схвалив План пріоритетних дій Уряду на 2016 рік. У ньому було сфокусувано увагу на найбільш гострі питання та визначено п'ять стратегічних пріоритетів: макроекономічна стабілізація, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу, забезпечення верховенства права та протидія корупції, підвищення якості державного управління та державних послуг, відновлення безпеки держави та громадян.

На досягнення зазначених стратегічних пріоритетів були спрямовані основні заходи з реформування та послідовні шляхи їх реалізації.

 

Уряду вдалося зупинити поглиблення кризи, забезпечити макроекономічну стабільність.

Як свідчить статистика, завдяки зваженій політиці та проведенню першочергових реформ Уряд зміг забезпечити довгоочікуване зростання ВВП, динаміка якого перевищила очікування багатьох українських експертів та прогнози міжнародних організацій.

У 2016 році вдалося забезпечити з 2 півріччя зростання економіки, яке дорівнювало 2,2% відносно минулого року. У 4 кварталі 2016 році зростання ВВП склало 4,7%.

"Це означає, що українська економіка почала ставати з колін і у перспективі ми будемо мати можливість у тому числі на підвищення усіх необхідних соціальних стандартів", - підкреслив Володимир Гройсман.

У 2016 році вдалося кардинально покращити динаміку внутрішніх цін споживчого ринку. За підсумками року, як і очікувалося, інфляція перебувала в межах показника бюджету – 12,4%, порівняно з 43% у 2015 році.

Відбувається активізація інвестиційної діяльності. За 9 місяців 2016 р. обсяги освоєних капітальних інвестицій зросли на 16,4% порівняно із скороченням на 6% за 9 місяців 2015 року.

У 2016 році відбулося прискорення розвитку усіх видів економічної діяльності реального сектору економіки, зокрема: промислове виробництво збільшилось на 2,4%, сільськогосподарське виробництво – на 6,1%, будівництво – на 13,1, оборот роздрібної торгівлі – на 4%, вантажооборот – на 2,4%, пасажирооборот – 5,4%.

Починаючи з травня 2016 року вперше за останні 2 роки спостерігається зростання реальної заробітної плати. У розрахунку до відповідного періоду попереднього року за підсумками 2016 року зростання сягнуло 9%.

Номінальна середньомісячна заробітна плата штатних працівників у 2016 році збільшилася на 23,5% до 5 183 гривень, реальна заробітна плата – на 9%. У 2016 році високими темпами підвищувалася заробітна плата у соціально важливих сферах діяльності: освіті – на 20,3% (номінально до 2015 року) до 3 769 гривень, охороні здоров’я – на 20,2% до 3 400 гривень.

Таким чином, загальна ситуація, яка склалася в економіці за підсумками 2016 року, незважаючи на наявність істотних проблем та ризиків, дає змогу констатувати про початок поступового закладання підґрунтя для подальшого стабільного розвитку в нових економічних реаліях.

З метою забезпечення макроекономічної стабільності Уряд вжив низку кроків, зокрема:

забезпечив виконання основних показників Державного бюджету – 2016;

забезпечив співпрацю з Міжнародним валютним фондом – у вересні отримано третій транш у розмірі 1 млрд. доларів США. Це дозволило також залучити 1 млрд доларів США під гарантії уряду США;

започаткував реформу системи управління державними фінансами з переходом до середньострокового планування.

Нещодавно Fitch Ratings підвищило суверенний рейтинг України (довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземний та національній валютах - РДЕ) з CCC до B- зі стабільним прогнозом.

 

2016 рік став роком початку економічного зростання. Уряду вдалось зупинити поглиблення кризи, забезпечити макроекономічну стабільність.

Для стимулювання економічного розвитку Уряд, зокрема:

підготував реформування податкового адміністрування;

також запрацювала справжня «дерегуляційна гільотина»;

було скасовано державну реєстрацію іноземних інвестицій;

активізовано зусилля щодо сприяння виходу українських товарів на нові ринки;

здійснено перші кроки щодо реформування митниці, підготовлено план подальших дій. У результаті, планові показники надходжень від митниці за підсумками 2016 року перевиконано на 18,3 млрд гривень;

розгорнута мережа інституцій для підтримки економічного розвитку: Офіс із залучення та підтримки інвестицій, Офіс з просування експорту, High-tech Office, Національний комітет з промислового розвитку;

продовжена реформа підприємств державної власності, включаючи кроки щодо корпоратизації та приватизації державних підприємств;

11 липня 2016 р. підписано Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою;

З 1 серпня здійснено повний перехід системи закупівель на ProZorro. За оцінками Уряду, використання системи заощадило "колосальний ресурс" у розмірі більш ніж 8 млрд грн.

 

Уряд розпочав капітальний ремонт країни. Після багатьох років занепаду модернізація інфраструктури стала одним з справжніх пріоритетів для держави.

У рамках реалізації масштабної програми відновлення і ремонту українських доріг було відремонтовано у 4 рази більше дорожнього покриття, ніж у 2015 році (949,7 км), ліквідовано у 1,5 рази більше ямковості (9,115 млн. кв. м). Спільно з Парламентом вдалося сформувати законодавчу основу для створення Дорожнього фонду, що запрацює з 2018 року.

Також були зроблені перші кроки з модернізації української залізниці. Зокрема, було придбано 1020 вантажних вагонів (у 2015 р. - 26 вагонів), відремонтовано більше 30 тис. вантажних вагонів, капітальний ремонт локомотивів - 62 (в 2015 р. - 32 локомотива), замовлено 21 пасажирський вагон (поставлено 9), пасажирських вагонів (2015 р. - 0 вагонів), модернізовано 213,6 км колії (в 4,5 рази більше ніж у 2015 р.), економія на закупівлях через ProZorro – понад 500 млн грн.

Як наслідок, «УЗ» отримала прибуток – 303 млн грн (у 2015 р. –  збиток у сумі 683 млн. грн) і сплатила до бюджету 15 млрд грн податків та зборів.

Уряд  вважає за необхідне створення незалежної наглядової ради на підприємстві, також зазначив Володимир Гройсман.

Реалізуються подальші кроки з модернізації інфраструктури. Так, розпочато відродження мережі локальних аеропортів, формування державної політики в сфері поводження з відходами, створено електронний сервіс еcomapa.gov.ua – інтерактивну карту сміттєзвалищ України. Також завершено насування НБК (Арка) на об’єкт "Укриття".

"Питання екології, сталості підходів у вирішенні екологічних питань є надзвичайно важливим. Ми маємо передавати нашим нащадкам екологічну чисту Україну. Це наше завдання. Якщо десятиріччями всі її тільки засмічували, наше завдання відновити екологічну чистоту у нашій країні", - наголосив Глава Уряду.

 

Україна зробила важливі кроки на шляху енергонезалежності

Україна не купувала російський газ протягом усього 2016 року (загалом – більше 440 днів).

Програмою "Теплі кредити" охоплено 118,5 тис. домогосподарств.

Встановлена єдина ціна на газ і покладено край масштабній корупції в газовій сфері.

НАК "Нафтогаз України" не отримував бюджетного фінансування та вперше за 5  останніх років отримав чистий прибуток у сумі більш як 21 млрд гривень.

"Я відповідально заявляю, що ця сума коштів завжди розповзалася по кишеням тих, хто навколо "Нафтогазу" завжди крутив свої оборудки. Ці кошти будуть направлені в бюджет, у тому числі на соціальні виплати", - підкреслив Володимир Гройсман.

Затверджено Концепції розвитку гідроенергетики та видобутку вуглеводнів як важливий крок забезпечення власним газом.

Уряд відновив і забезпечив стабільність роботи енергетичної системи країни, у тому числі системи "Енергоатому". Сьогодні уся атомна енергетика працює у штатному режимі.

 

Економічне зростання дозволило зробити перші кроки для підвищення соціальної захищеності громадян і справедливості при виконанні державою свого соціального контракту.

Так, Урядом було збільшено розміри прожиткового мінімуму у 2016 році на 16,1% проти затверджених 12,5%.

Забезпечено адресними субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 6,7 млн сімей, майже удвічі (до 2 тис. гривень) підвищено вартість твердого палива, на яке надаються пільги і розраховуються субсидії. 335,7 тис. малозабезпечених сімей отримувало державну соціальну допомогу.

Також відновлено щорічний перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві (для понад 212 тис. потерпілих на виробництві розмір щомісячної страхової виплати в середньому збільшиться на 296 гривень).

Встановлено доплату особам, що працюють у зоні відчуження, у розмірі 150% мінімальної заробітної плати, тобто 2067 гривень в умовах 2016 року.

Підписано Генеральну угоду про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2016-2017 роки з профспілками та роботодавцями.

Нарешті, з 1 січня 2017 року мінімальну заробітну плату збільшено удвічі і встановлено у розмірі 3 200 гривень. Вже у січні 2017 року 3,5 млн українців отримали підвищену мінімальну заробітну плату. Спостерігається зростання кількості реально працюючих підприємців та підприємств.

 

Розпочато надважливі для забезпечення належної якості життя українських громадян реформи в освіті і охороні здоров’я, які відкладались роками.

У сфері охорони здоров’я Урядом:

схвалено Концепцію реформи фінансування системи охорони здоров’я та Концепцію розвитку системи громадського здоров’я. Держава переходить від фінансування ліжко-місць до фінансування якісних медичних послуг.

Спрощено реєстрацію лікарських засобів.

Вперше виділено 13 млн гривень – на закупівлю препаратів для замісної підтримувальної терапії.

Також вперше за останні роки наявні всі вакцини для проведення планових щеплень дітям. Затверджено Порядок утворення госпітальних округів.

Крім того, передбачено введення референтних цін на лікарські засоби та запроваджено реімбурсацію(відшкодування) лікарських засобів для лікування осіб, що страждають на серцево-судинні  захворювання, цукровий діабет II типу, бронхіальну астму. "Це буде інвестиція в здоров'я громадян, зменшення смертності та інвалідності", - сказав Глава Уряду.

 

Урядом схвалено Концепцію реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа” на період до 2029 року. Спрощено умови для відкриття та утримання дошкільних навчальних закладів (введено в дію новий Санітарний регламент) та додатково створено 26 тисяч 538 місць у дошкільних навчальних закладах. Кількість дітей з особливими потребами, охоплених інклюзивною освітою, збільшилась на 53,6%, кількість спеціальних класів – на 7,7%. Розпочато реформу профтехосвіти: реалізовано пілотний проект щодо створення 25 навчально-практичних центрів галузевого спрямування, затверджено 72 державних стандарти професійно-технічної освіти з конкретних професій.

 

Ключові реформи для побудови ефективної системи державного управління – децентралізація, реформування державної служби і виконавчих органів влади, впровадження е-врядування – увійшли в стадію імплементації.

Так, було утворено Комісію з питань вищого корпусу державної служби, оголошено конкурс на 115 посад державної служби категорії “А”, проведено – на 110. Введено посаду Державних секретарів, проведено конкурси та здійснено призначення. Схвалено, розроблену разом з донорами, Стратегію реформування державного управління та затверджено план заходів з її реалізації. Затверджено Концепцію запровадження посад фахівців з питань реформ.

Крім того, запроваджено обмін документами виключно в електронній формі. Запроваджено надання 16 електронних послуг, утворено 207 об’єднаних територіальних громад, в яких проведено перші місцеві вибори (включили 946, понад 9% місцевих рад базового рівня). Власні доходи місцевих бюджетів зросли на 41,6% порівняно з 2015 роком, а їхня частка у загальних доходах зведеного бюджету зросла з 18,5% до 21,8%.

 

В межах своєї компетенції Уряд забезпечив підтримку новостворених антикорупційних органів і ключових ініціатив, вживши кроки, що дозволило розпочати реалізацію раніше сформованого антикорупційного законодавства, зокрема забезпечено повноцінне функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції і у вересні – жовтні 2016 р. було успішно проведено масштабне електронне декларування.

Також забезпечено проведення відповідного конкурсу та обрано Голову Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів

У грудні 2016 року Урядом разом з громадськістю підбито перші підсумки результатів урядово-громадської ініціативи "Разом проти корупції".

 

Одним із ключових пріоритетів Уряду є безпека держави та громадян.

У сфері забезпечення безпеки громадян і їх правового захисту: продовжується розвиток підрозділів патрульної поліції (уже - у 32 містах України) і заміна нею підрозділів ДАІ.

Схвалено Стратегію реформування системи Державної служби України з надзвичайних ситуацій, розпочато реформу пенітенціарної служби.

Започатковано пілотні проекти щодо організації заходів цивільного захисту населення об’єднаних територіальних громад у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Львівській та Тернопільській областях.

Розгорнута мережа 427 бюро правової допомоги, до функцій яких належать надання послуг безоплатної первинної правової допомоги, забезпечено суттєве підвищення розміру оплати праці адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, спрощено доступ до безоплатної вторинної правової допомоги для осіб, які не володіють державною мовою та / або є глухими, німими чи глухонімими в частині залучення таким особам перекладачів (сурдоперекладачів).

У безпековій сфері забезпечено чітке та безперебійне фінансування військових видатків, продовжено реформування Міноборони та Генерального штабу Збройних Сил України відповідно до стандартів НАТО, забезпечено стійке зростання кількості військовослужбовців військової служби за контрактом, що дозволило не проводити призов громадян за мобілізацією, забезпечено збереження спеціальних економічних і секторальних санкцій та інших обмежувальних заходів щодо РФ як відповідь на розпочату нею агресію.

Прийнято базові документи щодо оборонної реформи, зокрема Стратегічний оборонний бюлетень, та розроблено Державну програму розвитку Збройних Сил на період до 2020 року.

Новостворене Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб розпочата реалізація комплексних зусиль з акумулювання ресурсів і реалізації проектів відновлення звільнених територій.

Для військовослужбовців Збройних Сил та членів їх сімей розподілено 1040 квартир та виплачено компенсації за належне житло 404 сім’ям військовослужбовців.

З метою інформаційної реінтеграції окупованих територій відновлено та створено нові об’єкти телекомунікаційної інфраструктури в районі проведення антитерористичної операції. Започатковано мовлення радіо "Голос Донбасу", орієнтованого на східні території.

 

Щодо інших реформ, розпочато зокрема створення комплексної електронної системи обліку культурної спадщини України;

проведено аудит і здійснюється реформування науково-інноваційної системи України;

за підсумками ХV літніх Паралімпійських ігор Національна паралімпійська збірна команда посіла третє загальнокомандне місце серед країн-учасниць;

запроваджено поетапне збільшення розмірів винагород паралімпійцям до розміру винагород олімпійців.

Окремо Прем'єр-міністр наголосив, що у плановому режимі ведеться підготовка до "Євробачення-2017".

Здійснюються усі необхідні кроки для запуску Суспільного мовлення та роздержавлення державних та комунальних ЗМІ.

Забезпечено виконання всіх заходів по безвізовому режиму, наголосив він.

У полі уваги Уряду - усі ключові сфери, у яких потрібно було реалізовувати системні кроки.

 

Уряд підготував проект Середньострокового плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року. Зараз триває його обговорення із експертним середовищем для того, щоб забезпечити його максимальне виконання та інклюзивність.

Ключові пріоритети Уряду на перспективу до 2020 року: економічне зростання, ефективне врядування, верховенство права і боротьба з корупцією, розвиток людського капіталу, безпека та оборона.

 

У цілому відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду робота Кабінету Міністрів була зосереджена на 74 пріоритетних напрямах, за кожним з яких визначена мета, цільові показники, які передбачалось досягнути, та конкретні кроки, які планувалось зробити до кінця року. Було запроваджено електронну систему моніторингу його виконання міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади із залученням зовнішніх експертів.

Уряд направить сьогодні Звіт до українського Парламенту та буде працювати з фракціями Коаліції Парламенту. У цьому контексті Глава Уряду подякував за підтримку фракціям, групам Верховної Ради, народним депутатам, "які мають єдину політичну амбіцію - успішна Україна".

"Уряд налаштований на те, щоби і у 2017 році, звітуючи за квартал і за рік, ми говорили про спільні досягнення і успіхи", - зазначив Володимир Гройсман.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux