• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
УЧАСТЬ ПРЕЗИДНТА УКРАЇНИ П.ПОРОШЕНКА У 53-Й МЮНХЕНСЬКІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ З ПИТАНЬ БЕЗПЕКИ
Опубліковано 20 лютого 2017 року о 19:05

Президент Петро Порошенко під час виступу на 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки, висловив вдячність Голові конференції Вольфгангу Ішингеру за багаторічну можливість мати дискусію з приводу найважливішого питання - питання глобальної та європейської безпеки. Глава держави також подякував Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель та всім лідерам ЄС за їх особисту участь в процесі посилення безпеки в Європі та повернення миру на українську землю.

"Дякувати Богу, що політика умиротворення щодо реваншистської та агресивної Росії не в руслі західної політики. Проте, я чую все більш нав'язливі заклики до умиротворення, принаймні в деякій мірі, стосовно апетитів Росії. Рухатися в цьому напрямку було б наївним, неправильним і небезпечним. Не тільки для України, але і для Європи, і для всього світу", - сказав Петро Порошенко. Президент наголосив, що це призведе не до миру, а до ще більшої дестабілізації.

За його словами, президент Росії Путін глибоко та щиро ненавидить Україну: "Він заперечує самобутність і унікальну ідентичність українського народу. Він публічно проголошує українську ідентичність частиною російської домінуючої ідентичності". "Він не бачить місця України на політичній карті Європи і він хоче розмалювати місце для України російськими кольорами. Але було б помилкою думати, що апетити Росії обмежуються тільки Україною", - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави нагадав, як минулого року президент Росії на церемонії нагородження переможців російської географічної асоціації на своє ж запитання студентам: "де закінчуються межі Росії?» - сказав: "російські кордони не закінчуються ніде!" Президент підкреслив, що ці слова російського очільника не були просто жартом: "Це зовсім не так. Це доктрина і багато країн - в Європейському Союзі або за межами Атлантики - вже відчули цю доктрину в дії".

Петро Порошенко також навів слова Невілла Чемберлена від 1938 року на захист Мюнхенської угоди: “Я привіз вам мир для цілого покоління. Ми глибоко вдячні вам. Йдіть додому та добре виспіться”.  Він зазначив, що тоді ці слова були натхненні обіцянкою нацистів, відразу після Мюнхена, не мати ніяких територіальних претензій в Європі. Водночас, Президент зазначив, що історія показала хибність цієї політики умиротворення. "Ніколи не слід вірити в добру волю того, хто довів, що у нього немає доброї волі", - сказав Петро Порошенко. Він наголосив, що час саме “зараз” і місце - “Україна”, коли світ має показати свою єдність і солідарність у протистоянні з агресором.

У ході панельної дискусії «Майбутнє Заходу: падіння чи повернення» Президент Петро Порошенко наголосив, що політика умиротворення не зупинить агресора і будь-яка угода з Росією за спиною України є неможливою і лише погіршить ситуацію.

 

«Я маю честь представляти тут 45-мільйонну європейську націю. Від її імені дозвольте мені запевнити вас, що ми ніколи не погодимось, що хтось десь буде визначати нашу долю без нас. Будь-яка угода за нашою спиною буде негайно рішуче анульована мільйонами українців, які вже довели здатність боротися за свою незалежність», - сказав Глава держави підкресливши, що українці не мають наміру здаватися і готові захищати свою країну. «Мій меседж простий - нічого про Україну без України. Будь-яка угода з Путіним за спиною України тільки погіршить ситуацію», - також наголосив Петро Порошенко.

Він констатував, що багато країн в Європейському Союзі та за межами Атлантики відчули на собі дії Росії, яка сповідує доктрину про те, що вона не має меж. Відчула і Україна. «Єдиний гріх України в тому, що моя країна одного разу вирішила жити незалежно, на своїй землі, за нашими демократичними цінностями. Ми хочемо свободи - Росія хоче нас покарати за це», - зауважив Глава держави.

Президент висловив думку, що нині саме час для світової спільноти, щоб протистояти цьому та дати гідну відповідь, підтримуючи Україну у її відстоюванні своєї незалежності. «Є тільки один час і одне місце для того, щоб протистояти цьому вченню і зупинити появу російського реваншизму. Це абсолютно історичний шанс для всіх нас. Але, перш за все, це історичний шанс для нової адміністрації США і міцної трансатлантичної єдності», - сказав Петро Порошенко. «Це унікальне вікно можливостей для того, щоб м'яка сила показала свою міць. Але це вікно занадто маленьке в часі та можливостях», - додав він.

Глава держави повідомив, що отримав точне запевнення в єдності та у солідарності заради миру під час розмови з новим Державним Секретарем США Рексом Тіллерсоном та у виступах Президента Польщі Анджея Дуди і Сенатора США Джона Маккейна. «Це саме те, чого ми зараз потребуємо. Підтримка України є єдиним способом зупинити триваючу агресію і повернути Росію на шлях поваги до міжнародного права і світового порядку», - підкреслив Петро Порошенко.

Президент нагадав, що Україна чимало зробила для збереження миру і стабільності, «зробила більше, ніж ми отримали у відповідь». Як приклад він навів не виконаний Будапештський меморандум, за яким Україна добровільно відмовилась від третього за розміром ядерного арсеналу.

Підтримка України є найдешевшою інвестицією в безпеку вільного світу, переконаний Глава Української держави. Він також певен, що для цього є всі інструменти. Серед таких, крім дотримання обіцянок перед партнерами і збереження трансатлантичної єдності та солідарності з боку Трансатлантичної спільноти, Петро Порошенко назвав збереження санкцій щодо країни-агресора. «Ніщо так не протверезить Москву як рішучість Заходу у забезпечені дотримання "червоних ліній" шляхом жорстких санкцій. Санкції - наш актив, а не відповідальність. Вони є проявом нашої сили, якщо вони залишаться в дії», - наголосив Глава держави зауваживши також, що їх послаблення, напроти – буде проявом слабкості.

«Зупинення дипломатичного тиску на Росію або пом'якшення санкцій перш, ніж Росія вийде з Донбасу і Криму сприятиме подальшій агресії», - підкреслив Президент, назвавши доказом цього твердження продовження обстрілів на Донбасі та загострення ситуації. «За останні 24 години мій народ втратив трьох солдат. 12 - були поранені, більшість з них в Авдіївці. Російська артилерія обстрілює мирні квартали. Один мирний мешканець був вбитий російською артилерією за останню добу, ще 2 - були поранені. Ви маєте розуміти ціну, яку ми платимо зараз», - сказав Петро Порошенко.

Ще одним вагомим інструментом на підтримку, Президент назвав відкритість та доступність ЄС для проєвропейських партнерів і союзників. «Європейський проект є набагато більш стійким, ніж уявляє Кремль. Цінності, які лежать в основі цього проекту, значно перевищують фобії, які використовуються для залякування європейців. Віра українців в європейський проект і його цінності є сильнішою, ніж віра в ядрі Європи», - сказав Петро Порошенко. «Я можу запевнити, що Україна зараз - найбільш єврооптимістична країна на європейському континенті. І я пишаюсь тим, що я є лідером такої оптимістичної країни за нинішніх умов»,  - резюмував Глава Української держави, закликавши світову спільноту не повторювати драматичні помилки минулого і консолідувати нашу єдність та солідарність для того, щоб показати агресору «місце, якого він заслуговує». «Так ми зможемо досягти миру для нашого покоління», - наголосив Президент.

У рамках участі у 53-й Мюнхенській конференції з питань безпеки Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою. Президент України проінформував про ескалацію ситуації на Донбасі та триваючу агресію Росії проти України.Петро Порошенко наголосив на важливості дотримання режиму санкцій ЄС проти Росії до повного виконання нею Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України.

Співрозмовники також обговорили питання примирення українського та польського народів, рішуче засудивши нещодавні акти вандалізму, що мали місце в Гуті Пеняцькій та історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» та найімовірніше були організовані третьою стороною.

Глава Української держави високо оцінив послідовну позицію Польщі щодо протидії реалізації проекту «Північний потік – 2» та оскарження рішення Європейської Комісії щодо збільшення прокачування газу через газопровід OPAL.

Сторони також обговорили питання залучення України до регіональних ініціатив, зокрема співпраці між країнами Адріатики, Балтії та Чорного моря.

У ході робочого візиту до Німеччини Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Віце-президентом США Майком Пенсом. За підсумками зустрічі Глава Української держави повідомив, що Україна залишається одним із пріоритетів у політиці нової Адміністрації США. Глава держави наголосив, що зустріч з Віце-президентом США тривала майже вдвічі довше запланованого часу. Петро Порошенко та Майк Пенс детально обговорили координацію дій щодо ситуації на Сході України та російської окупації територій на Донбасі, а також координацію ефективних кроків і формування українського порядку денного щодо переговорів з РФ.

Президент України також запросив Віце-президента США відвідати Україну з візитом. Глава Української держави зазначив, що його зустрічі в рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки підтвердили потужну солідарність з Україною. «Дуже важливо, що сьогодні і вчора Україна залишалася серед перших і головних тем на безпековій конференції. І ми отримали чергове підтвердження потужної світової солідарності з Україною, допомагаючи нам під час російської агресії», - підкреслив Петро Порошенко. Президент ще раз наголосив, що вирішення жодних питань за спиною України не планується і не буде.

У рамках робочого візиту до Німеччини Президент Петро Порошенко провів зустріч з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Глава держави поінформував Генерального секретаря НАТО про складну безпекову ситуацію на Донбасі та суттєву ескалацію напруженості, спричинену масованими обстрілами з боку контрольованих Росією бойовиків в районі Авдіївки.

Єнс Столтенберг підкреслив, що Північноатлантичний альянс зупинив практичну співпрацю з Росією, а також підтримує санкції до повного виконання Росією Мінських домовленостей.

Петро Порошенко  висловив вдячність Генеральному секретарю за чітку позицію щодо засудження агресивної політики Росії та її дій на Донбасі. Він також подякував за послідовну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України з боку НАТО та відзначив важливість збереження трансатлантичної єдності в реагуванні на триваючу агресію Росії. Глава Української держави підкреслив важливість практичної допомоги, яку надає НАТО Україні для зміцнення обороноздатності та реформування сектору безпеки і оборони відповідно до стандартів Альянсу. 

Президент України провів зустріч з Головою політичної групи Європейської народної партії в Європейському Парламенті Манфредом Вебером. Були обговорені шляхи підтримки України з боку найвпливовішої європейської партії у реалізації реформ та відновленні територіальної цілісності. Глава держави детально поінформував лідера ЄНП про загострення безпекової ситуації на Донбасі та продовження російської агресії проти України.

У свою чергу, Манфред Вебер підтвердив принципову та консолідовану позицію щодо збереження санкцій проти Росії до моменту відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи Крим. Президент України прийняв запрошення взяти участь у найближчому розширеному Саміті Європейської народної партії.

У рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки Президент Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Баварії Горстом Зеєгофером. Глава держави подякував за підтримку і допомогу, що надавалася Баварією для відновлення української державності за радянських часів. Петро Порошенко проінформував Главу баварського уряду про загострення безпекової та гуманітарної ситуації на Донбасі, зокрема в Авдіївці, що підтверджує порушення Росією Мінських домовленостей.

Під час зустрічі було відзначено важливість збереження санкційного режиму проти Росії до повного відновлення суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи Крим. Співрозмовники також домовились про поглиблення торговельно-економічних зв’язків між Україною та Баварією з використанням потенціалу зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом.  Горст Зеєгофер також наголосив, що баварський уряд підтримує якнайшвидше надання  українцям безвізового режиму.

Сторони привітали відновлення роботи українсько-баварської постійної комісії після шестирічної паузи, що надасть додаткового імпульсу розвитку міжгалузевого співробітництва.

Президент України висловив особливу вдячність Главі баварського уряду за оздоровлення у Баварії дітей із зони проведення антитерористичної операції на Донбасі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux