• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Міфи НАТО дуже дорого коштували нам
Опубліковано 28 березня 2017 року о 17:49

Cьогодні в Україні значно краща інформаційна ситуація у сфері співробітництва з НАТО, ніж вісім, п’ять чи навіть три роки тому. Відійшов у минуле головний міф, що розповсюджувався кремлівською пропагандою, про те, що НАТО – агресивний блок, який розколює Україну і несе небезпеку війни на нашу землю. Про це під час круглого столу «Долаємо міфи про НАТО» в ІА «Укрінформ» сказала Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Міф, можна сказати, розвіяний. Але задумайтеся над тим, як дорого нам це коштувало і коштує! Тому дуже важливо не чекати, поки міфи розіб’є сама історія. Це треба робити заздалегідь», – наголосила Віце-прем`єр-міністр. За її словами, на зміну старим міфам про Північноатлантичний Альянс зараз приходять нові, подолання яких є не менш важливим. «Один з нових міфів стосується впевненості, що НАТО все зробить за нас. Але це не так. Ніхто краще за нас не захистить нашу країну. Ми сьогодні це доводимо на Сході. Ми сьогодні це доводимо розбудовою і укріпленням нашої армії. Інтеграція до структур НАТО – важливий фактор безпеки України. Не єдиний, але потужний і стратегічний», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

У цьому контексті, переконана вона, головне – можливість стати надійним партнером у побудові системи безпеки у Європі та світі. «Ми ведемо мову саме про партнерство, а не йдемо до НАТО з проханням про захист. Нам є що вкласти в цю систему. Ми вже стаємо східним флангом безпекової структури, маючи армію, сила і досвід якої зростають щодня», – підкреслила Віце-прем`єр-міністр. 

Також Іванна Климпуш-Цинцадзе звернула увагу на важливість більшої обізнаності громадян про діяльність НАТО на противагу поширеній думці про Альянс, як виключно військовий блок. Говорячи про співпрацю в гуманітарній, науковій, екологічній та іншій сферах, вона згадала про допомогу НАТО, починаючи з 90-х років минулого століття і до сьогодні. Участь Альянсу в подоланні наслідків повені на Закарпатті, передача ним Харкову потужних насосів після того, як у місті вийшли з ладу очисні споруди, а також опрацьовується питання надання допомоги для ліквідації наслідків вибухів на складах боєприпасів у Балаклеї яскраво ілюструють широкий спектр співпраці України з НАТО поза суто військовою сферою.

Окремо Віце-прем`єр зупинилася на упередженнях, що поширені не лише в Україні, а й країнах-членах НАТО. «Після того, як міф про агресивність Альянсу та провокування ним розколу України був розбитий завдяки зусиллям Кремля, російська пропаганда взяла на озброєння іншу тактику: повторювати, що Україну ніколи не приймуть до НАТО. Цей пропагандистський хід виявився дуже дієвим. Навіть європейські експерти переважно думають, що вступ України до НАТО не зробить Європу стабільнішою», – сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Боротися з цим міфом складно, але – можливо, вважає вона. Ключовими тут є 2 тези: набуття повноцінного членства в Альянсі – це наша довгострокова стратегічна мета, а не безпосередня ціль на сьогодні чи завтра; наш сьогоднішній пріоритет – забезпечення функціональної інтеграції в НАТО, тобто виконання критеріїв, розвиток співробітництва у військовій та інших сферах, обмін досвідом тощо. Іншими словами, все необхідне, що може дати НАТО Україні сьогодні, ми можемо отримати і без юридичного оформлення вступу до Альянсу – просто на шляху до нього. 

«Якщо ми будемо реформувати всі сфери суспільного життя відповідно до критеріїв НАТО без затримок і в узгодженому темпі, ставати донорами безпеки, – у наших супротивників всередині Альянсу буде дедалі менше аргументів, аби відтермінувати наш вступ. А потужні партнери і щирі друзі у НАТО у нас вже є», – сказала Віце-прем`єр-міністр.

 Своєю чергою Голова представництва НАТО в Україні, Директор офісу зв`язку НАТО АлександрВінніков підкреслив необхідність поширення глибинних знань про Альянс: «Діалог, залученість та освіта є найкращою зброєю проти міфів. Що більше люди будуть знати про НАТО, то менше вони будуть схильні вірити міфам». Важливим елементом такої роботи, на думку Александра Віннікова, буде Державна програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017-2020 роки, яку активно підтримуватимуть очолювані паном Вінніковим Представництво і Офіс. «Ми робимо це з упевненістю в те, що правда переможе, адже НАТО не бореться з пропагандою», – наголосив він.

 Участь у круглому столі, організованому в співпраці з МФО «Україні – Євроатлантичний простір» і головою Постійної делегації України в Парламентській Асамблеї НАТО Іриною Фріз, взяли також Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, в.о. Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова, профільні заступники міністрів і експерти в царині міжнародної безпеки.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux