• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
У МЗС України відбулися перші в історії двосторонніх відносин українсько-американські консультації з питань зміцнення кібербезпеки
Опубліковано 02 жовтня 2017 року о 17:21

До складу делегації США, очолюваної Спеціальним помічником Президента – Старшим директором з політики кібербезпеки Ради національної безпеки США

Джошуа Штайнманом, увійшли також заступник Держсекретаря з питань кібербезпеки, міжнародних комунікацій та інформаційної політики  Роберт Стреєр,  заступник Координатора  з питань  кібербезпеки Держдепартаменту США Мішель Маркофф, а також високі представники Державного департаменту, Міністерства фінансів,  Міністерства оборони, Міністерства енергетики, Міністерства юстиції, Міністерства національної безпеки, а також Федерального бюро розслідувань і Агентства з питань міжнародного розвитку (USAID).    

До складу Української делегації на вказаному заході на чолі з Першим заступником Міністра закордонних справ Вадимом Пристайком, увійшли також Заступник Глави Адміністрації Президента Дмитро Шимків, Заступник Секретаря РНБО Володимир Литвиненко, Заступник Голови СБУ Олег Фролов, Заступник Голови Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації Олександр Чаузов, Заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін, а також директори профільних структурних підрозділів Управління кіберполіції, Держслужби фінансового моніторингу, Національного банку, Міністерства оборони та Служби зовнішньої розвідки.

На підтвердження взятих зобов'язань США щодо підтримки системи кібербезпеки в Україні, посол Марі Йованович заявила про те, що американський уряд готовий надати понад 5 млн. доларів у рамках технічної допомоги в галузі зміцнення цієї важливої складової національної безпеки. Зазначені кошти, як очікується, будуть спрямовані на посилення здатності України запобігати, зменшувати негативний вплив та посилити реагування на кібератаки зовнішнього походження.  

Окремою темою обговорення під час консультацій став аналіз надійності існуючих механізмів захисту об’єктів критичної інфраструктури та військових систем управління від зовнішніх спланованих кібератак. Українські та американські експерти обмінялися також поглядами щодо посилення дії заходів зміцнення довіри у сфері інформаційно-комунікаційних технологій в рамках ОБСЄ.

Консультації зміцнили двосторонню співпрацю у сфері міжвідомчої взаємодії та координацію у галузі кібербезпеки.  Визнаючи важливість кіберзагроз у системі сучасних глобальних викликів, учасники заходу ознайомилися з підходами України та США до їх класифікації, методами подолання та організації системи органів виконавчої влади, задіяних у боротьбі з кіберзлочинами та кібершахрайством. Українська делегація, у свою чергу, детально ознайомила американських колег з наслідками та алгоритмом нещодавніх кібератак на урядові і фінансові електронні ресурси, відзначивши, що вони стали одним із елементів т.зв. «гібридної війни», розв’язаної Російською Федерацією проти нашої держави.  

Сторони також підтвердили свою готовність спільно сприяти збереженню відкритого, надійного та безпечного Інтернету, висловивши занепокоєння щодо того, що навмисні зловмисні дії у Всесвітній електронній мережі (особливо ті, що скеровуються на рівні держав) мають небезпечний потенціал підірвати мир і безпеку міжнародної спільноти.   

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux