Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, голова Урядової комісії з розслідування причин авіакатастрофи літака Боїнг-777-200 Геннадій Зубко на прес-конференції у п’ятницю.
«Країни об’єднаної команди по проведенню розслідування – Малайзія, Нідерланди, Україна, Бельгія та Австралія – прийняли рішення і направили офіційне звернення до Ради безпеки ООН щодо створення трибуналу по розслідуванню наслідків катастрофи Боїнга МН-17», - зазначив він.
«Цей трибунал має з’ясувати не лише хто виконавець цього терористичного акту, з якої зброї він був здійснений, а саме головне – хто був його організатором, яка країна підтримала, з якої країни була завезена ця зброя», - наголосив Геннадій Зубко.
«Найголовніше – весь ланцюжок від організаторів до виконавців має бути покараний», - підкреслив голова комісії.
«Мета цього розслідування – упередити і унеможливити на майбутнє такі катастрофи», - сказав він.
Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що Україна займає жорстку позицію щодо прозорості і публічності розслідування: «Президент і Уряд України підтримують створення міжнародного трибуналу».
«У РБ ООН є розуміння щодо цього питання. Лише одна країна висловилась проти цього рішення – Російська Федерація, яка заперечує не тільки проти трибуналу, а проти розслідувань, проведених Нідерландами», - зауважив він.
Геннадій Зубко нагадав, що українським Урядом була створена комісія по розслідуванню, яка координувала кримінальне і технічне розслідування. 22 травня 2015 року була завершена пошукова операція, в якій знайдено 297 тіл.
Віце-прем'єр-міністр України додав, що на сьогоднішній день головування в кримінальному і технічному розслідуванню ведуть Нідерланди.
«Кримінальна частина розслідування практично завершена і вже є попередні висновки. Технічне розслідування вже завершується і є два звіти нідерландської сторони, які направлені українській стороні. Незалежне бюро розслідування катастрофи зараз збирає коментарі до цих проектів від усіх міністерств», - розповів він.
«На наступному тижні ці коментарі будуть надіслані нідерландській стороні. В третій декаді серпня нідерландська сторона, зібравши коментарі практично всіх країн, які залучені до розслідування, оголошуватиме про висновки технічної комісії», - повідомив Геннадій Зубко.