Українсько-білоруський кордон був, є і завжди буде кордоном дружби, добросусідства, надійного партнерства. Кордоном миру. І ніхто і ніколи Україну і Білорусь не посварить. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час участі разом з Президентом Білорусі Олександром Лукашенком у заходах з нагоди річниці аварії на Чорнобильській АЕС.
«Сьогодні проти України ведеться неоголошена війна. Ми українці зараз боремося за незалежність, за суверенітет і територіальну цілісність нашої держави. За звільнення українського Донбасу і Криму. Ми знову поховали тисячі загиблих. Знову маємо сотні тисяч вимушених переселенців, чия біда є прямим наслідком агресії проти України. Впевнений, що ми, разом, приборкаємо і цього демона», - підкреслив Петро Порошенко.
Глава Української держави наголосив: «Для нас надзвичайно важливо, і я в цьому впевнений, що українсько-білоруський кордон був, є і завжди буде кордоном дружби, кордоном добросусідства, кордоном нашого надійного партнерства. Наголошую, кордоном миру. І ніхто і ніколи Україну і Білорусь не посварить».
«Я отримав тверде підтвердження і запевнення від Президента Білорусі. Ніхто і ніколи не зможе втягнути Білорусь у війну проти України. Цього не допустять миролюбний народ Білорусі та її досвідчений та високодостойний Президент Лукашенко Олександр Григорович», - зазначив Президент.
Петро Порошенко підкреслив, що Україна високо цінує дружбу і співпрацю з Білоруссю. «А лінія Київ-Мінськ – це вісь добра, дружби й миру», - додав він.
Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко зазначив, що українці знають про позицію білоруського народу. «Мир, мир і лише мир. Українці ніколи для білорусів не були чужими людьми», - наголосив він. Лідер Білорусі підкреслив: «Ми рідні люди. Ми можемо прийти до вас чи приїхати лише на тракторі – допомогти вам обробляти землю, якщо потрібно. Що ми і робимо – ви допомагаєте нам, наші селяни допомагають вам. Ми будемо працювати лише в ім’я миру. У нас немає іншої мети».
Олександр Лукашенко запевнив у готовності Білорусі робити все можливе для досягнення миру: «Українська земля для мене не чужа – тут зарите, між Києвом і Черніговом, коріння і моїх предків». «Ми будемо слідувати курсу дружби, взаємної співпраці. Ми завжди будемо жити як добрі сусіди – сусідів не обирають, вони від Господа. Тому будьте впевнені, що білоруси були і будуть завжди надійними друзями», - додав він.
У річницю аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сталася 26 квітня 1986 року, Президент України Петро Порошенко та Президент Білорусі Олександр Лукашенко спільно вшанували пам'ять Героїв Чорнобиля та поклали квіти до пам'ятника Героям Чорнобиля.
Президенти оглянули павільйон «Укриття», де їм представили весь хід будівельних робіт від початку будівництва старого саркофагу до зведення нового конфайнменту.
Генеральний директор державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» Ігор Грамоткін наголосив, що висновки МАГАТЕ довели суттєві технологічні недоліки реактору, що стало причиною аварії. Він нагадав, що країни G7 створили Чорнобильський фонд «Укриття» (ЧФУ), завданням якого було створення екологічно безпечного об’єкту. Розпорядником коштів ЧФУ став Європейський банк реконструкції та розвитку.
Лідери України та Білорусі також оглянули об’єкт «Укриття» та ознайомилися з ходом робіт на Новому безпечному конфайнменті, а також сховище відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2).